Tekst objavljen: 06.03.2013 11:11        


Polovan auto u relativno dobrom stanju, star od 10 do 20 godina, može da se kupi i za 2.000 evra. Za taj novac mogu da se pazare “ford fijesta”, “fijat punto”, “opel kadet”...

Evo kako kupiti dobar polovni automobil za 2.000€

Međutim, kako prilikom kupovine polovnog automobila ne biste dobili mačku u džaku, stručnjaci savetuju da obavezno proverite kočioni sistem, upravljačke delove, sve papire, gume, limariju...

Zoran Dragojev, direktor Autoplaceva "Integra motors", kaže da, ako imate malo novca, morate kupiti auto koji je star 10 i više godina.
- Treba da idete na što novije vozilo, jer će vam to omogućiti da ne trošite mnogo na kasnije održavanje. Održavanje je kod takvih vozila najveći problem. S druge strane, kod “mladih” automobila može da se javi problem s dokumentacijom, a kod onih koji imaju više od 10 godina malo je verovatno da su ukradeni i da imaju lažna dokumanta - navodi Dragojev.
- Ako ne možete da zakočite i upravljate, kakav god da je motor, taj auto ne treba da kupite. Onda bi neko trebalo da vam proveri da li i motor valja - savetuje Miloš Petrović iz Udruženja uvoznika automobila Srbije.

Stručnjaci sajta Mojauto.rs, našeg najvećeg portala za kupovinu i prodaju polovnih automobila, kažu da svako ko se odluči za polovnjaka treba da najpre da odluči da li želi porodičan, veliki ili mali gradski auto... Od toga će zavisiti kako cena automobila, tako i kasnije troškovi održavanja.

- Za auto manje kubikaže, i registracija manje košta, a i održavanje je, primera radi, jeftinije za “fijat punto” ili “opel korsu” nego za velike automobile poput BMW-a od 3.000 kubika. Najosnovniji servis koji podrazumeva zamenu ulja i filtera za manje automobile košta nekoliko hiljada dinara, a za velike može da se kreće od 15.000 do 20.000 dinara - kažu ljudi sa sajta MojAuto.rs.

Kako navode, prilikom kupovine polovnog vozila važno je proveriti dokumentaciju, zatim da li registracija uskoro ističe, koliko troši, kakve su mu gume.

- Nove gume su vrlo značajna stavka, a bitno je i da limarijski i mehanički automobil bude u korektnom stanju. Takođe, uredna servisna knjižica može da kaže mnogo, jer ako je vozilo uredno servisirano, onda i nije tragedija ako je prešlo koji kilometar više - savetuju na sajtu MojAuto.rs.


izvor: 24 sata

 

PITAJ BESPLATNI KAMATICA SAVETNIK KOJI JE KREDIT NAJBOLJI ZA TEBE

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:
automobili kupovina automobila polovnjak polovnjaci polovni automobili

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana