Tekst objavljen: 13.07.2015 14:56        


PEKING, 13. jula (Tanjug) - Francuski proizvođač telekomunikacione opreme Alkatel-Lusent i kineski telekomunikacioni operater Čajna mobajl objavili su da su obavili prvi test na terenu mreže za virtuelni radio pristup - VRAN (Virtualized Radio Ačeš Network).

Alkatel-Lusent i Čajna mobajl testirali mrežu VRAN

Mreža je zasnovana na tehnologiji virtualizacije mrežnih funkcija NFV (Network Functions Virtualization). Test sproveden na Univerzitetu Cinghua u Pekingu je pokazao kvalitete Alkatel-Lusentovih tehnologija VRAN i NFV u pogledu fleksibilnosti, prilagodljivosti, troškova i energetske efikasnosti, saopštio je proizvođač telekomunikacione opreme.

Alkatel-Lusent je tako istakao da je u mogućnosti da odgovori na rast potražnje za povezivošću sve većeg broja aplikacija i uređaja, klijenata i opreme, što predstavlja veliki korak prema mrežama pete generacije (5G).

Da bi upravljao povećanjem protoka podataka, koji bi trebalo da bude skoro 10 puta veći 2019. godine u odnosu na 2014. godinu, Čajna mobajl se priprema da usvoji tehnologiju pete generacije (5G).

Ona bi trebalo da omogući veću konvergentnost mreža, bolju spektralnu efikasnost, podržavanje većeg broja korisnika, veću stopu protoka podataka i usklađenije korisničko iskustvo, objavljeno je danas na veb portalu votreargent.lexpreš.fr.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana