Tekst objavljen: 16.04.2015 12:19        


PANČEVO, 1. aprila (Tanjug) - Ministarka poljoprivede i zaštite životne sredine Snežana Bogosavljević Bošković izjavila je danas da očekuje da će vrlo brzo početi realizacija projekta koji se odnosi na razvoj ovčarstva i izvoz jagnjeceg mesa iz Srbije na trižište Kine. "Očekujemo da će vrlo brzo da krene projekat, naši stručni timovi rade na usaglasaavanju svih detalja projekta i ono što je važno da imamo izvan

BoĆkoviĆ:Srpska jagnjetina uskoro na kineskom tržištu

PANČEVO, 1. aprila (Tanjug) - Ministarka poljoprivede i zaštite životne sredine Snežana Bogosavljević Bošković izjavila je danas da očekuje da će vrlo brzo početi realizacija projekta koji se odnosi na razvoj ovčarstva i izvoz jagnjeceg mesa iz Srbije na trižište Kine.
"Očekujemo da će vrlo brzo da krene projekat, naši stručni timovi rade na usaglasaavanju svih detalja projekta i ono što je važno da imamo izvanredne resurse, da imamo više područja koja imaju potencijal, na kojima bi smo pomogli da osnujemo ovčarsku proizvodnju", rekla je Bogosavljević Bošković novinarima prilikom obilaska Doma "Srce u jabuci" iz Jabuke kod Pančeva.
Kako je kazala, sa druge strane, važno je i to da Kina ima sredstva koja želi da uloži.
"Mi sa druge strane imamo usaglašene procedure i potpisan protokol o izvozu jagnjećeg mesa i očekujem vrlo brzo da projekat zaživi u praksi", rekla je ministarka.
Slobodan pristup kineskom tržištu kada je reč o plasmanu jagnjećeg mesa biće omogućen zahvaljujući protokolu koji je potpisan u okviru Samita Kine i zemalja srednje i istocne Evropu u Beogradu krajem prošle godine.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana