Tekst objavljen: 16.07.2016 9:13        


NOVI SAD, 16. jul (Tanjug) - Potpredsednik pokrajinske Vlade i pokrajinski sekretar za privredu i turizam, Ivan Đoković posetio je Novi Bečej i sa predsednikom te opštine, Sašom Maksimovićem razgovarao o budućoj saradnji u oblasti privede, sa posebnim osvrtom na iskorišćenost turističkih potencijala i izgradnju novih industrijskih zona, saopšteno je iz pokrajinske vlade.  

Đoković: Pomoć opštini Novi Bečej

"Zadovoljstvo je posetiti Novi Bečej, a posebno, jer se ukazala prilika da se sagledaju veoma ambiciozni projekti koje je započelo prethodno, a u dobrom maniru nastavilo sadašnje rukovodstvo Novog Bečeja", rekao je Đoković.

On je dodao da ti projekti pored izrazite ambicioznosti i kompleksnosti, pokazuju i realnu komponentu, s obzirom da su struktuirani sa pouzdanim inostranim partnerima.

Đoković je naveo da će shodno sredstvima kojima raspolaže pokrajinski sekretarijat za privredu i turizam biti uložen značajan trud kako bi se pomogli poslovni poduhvati koji, pre svega podrazumevaju pripremu projektno-tehničke dokumentacije i subvencije lokalnoj samoupravi kako bi se povećala atraktivnost opštine za investitore.

Đoković i Maksimović obišli su i industrijske zone u izgradnji, kojima raspolaže ova opština, tačnije industrijsku zonu u Novom Bečeju i u Novom Miloševu, kako bi se sagledali njihovi potencijali i uvrstili u program buduće saradnje.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana