Tekst objavljen: 10.06.2015 10:34        


BERLIN, 5. juna (Tanjug) - Dojče banka sprovodi unutrašnju istragu o potencijalnom pranju novca od strane ruskih klijenata, pri čemu bi se moglo raditi o transakcijama vrednim oko šest milijardi dolara u protekle četiri godine, javlja njujorška agencija Blumberg, pozivajući se na izvore upoznate sa situacijom.

Dojče banka istražuje ruske klijente zbog pranja novca

Centralna banka Rusije se u oktobru prošle godine obratila Dojče banci sa zahtevom da ispita berzanske aktivnosti pojedinih ruskih klijenata, izjavio je jedan od neimenovanih izvora.

Kako navodi Blumberg, nemačka banka je analizirala podatke od 2011. do početka 2015. godine, nakon čega je o rezultatima istrage izvestila britansku Upravu za kontrolu i nadzor finansijskog sektora (FCA), Evropsku centralnu banku i nemačkog regulatora Bafin, tvrde drugi izvori.

"Posvećeni smo učešću u međunarodnim naporima detektovanja i borbe protiv sumnjivih aktivnosti i preduzeli smo snažne akcije tamo gde smo uočili nedolično ponašanje", navodi se u saopštenju Dojče banke.
Po objavljivanju ovog saopštenja, akcije Dojče banke su na Frankfutskoj berzi pale 1,3 odsto, na 27,54 evra.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana