BERLIN, 23. februara (Tanjug) - Najveća nemačka banka, Dojče banka, saopštila je danas da je otkupila svoje obveznice u vrednosti od 1,27 milijardi evra, u nastojanju da ublaži zabrinutost investitora za njeno finansijsko stanje. U kratkom saopštenju, Dojče banka je navela da su investitori ponudili za otkup obveznice ukupne vrednosti od 1,75 milijardi evra, prenosi agencija Frans pres.
"Relativno nisko učešće investitora je odraz poboljšanja tržišnih uslova i želje ulagača da zadrže izloženost prema Dojče banci", navodi se u saopštenju banke.
Pre samo 11 dana, Dojče banka je najavila otkup obveznica denominovanih u evrima, u vrednosti od tri milijarde evra, kako bi otklonila strahove investitora koje je prouzrokovao neto gubitak banke od 6,8 milijardi evra u 2015. godini.
Čitav evropski bankarski sektor je u januaru izgubio jednu petinu tržišne kapitalizacije, zbog slabosti ekonomije evrozone i izazova sa kojima su suočene banke, u vidu ultraniskih kamatnih stopa i poštravanja regulatornih propisa.
Ostavi komentar