Tekst objavljen: 15.12.2015 14:38        


BERLIN, 15. decembra (Tanjug) - Poverenje investitora u Nemačkoj je u decembru poraslo drugi mesec zaredom, zahvaljujući uverenju da je najveća evropska privreda dovoljno snažna da se uhvati u koštac sa izbegličkom krizom i ekonomskim usporavanjem u Kini, pokazali su danas objavljeni rezultati jednog istraživanja.

Drugi uzastopni mesec rasta poverenja investitora

Indeks poverenja investitora, koji izračunava nemački ekonomski institut ZEW, porastao je u decembru na 16,1 poen sa 10,4 poena iz novembra, prenosi agencija Frans pres.

"Iako je ogroman priliv izbeglica pre svega veliki izazov za zakonodavce i civilno društvo u Nemačkoj, ekonomsko usporavanje tržišta u usponu vrši pritisak na nemačku izvoznu industriju", navodi se u saopštenju ZEW-a.

"Međutim, generalno gledano, primetan je rast uverenja da je nemačka ekonomija dovoljna snažna da se izbori sa ovim izazovima u narednoj godini", izjavio je predsednik ZEW-a, Klemens Fuest.

Pri izradi studije, ZEW anketira analitičare i institucionalne investitore o trenutnoj proceni ekonomske situacije u Nemačkoj, kao i o njihovim očekivanjima vezano za predstojeće mesece, navodi Frans pres.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana