LONDON, 2. aprila (Tanjug) - Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD) odobrila je danas kredit za rekonstrukciju kompleksa za preradu pitke vode "Makiš" u Beogradu u vrednosti do 13 miliona evra. Transakcija izmedju EBRD-a i JKP "Beogradski vodovod i kanalizacija" pomoći će povećanju operativne efikasnosti ovog kompleksa, koji je na usluzi za oko 1,5 miliona gradjana, navodi se u saopštenju banke dostavljenom Tanjugu.
LONDON, 2. aprila (Tanjug) - Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD) odobrila je danas kredit za rekonstrukciju kompleksa za preradu pitke vode "Makiš" u Beogradu u vrednosti do 13 miliona evra.
Transakcija izmedju EBRD-a i JKP "Beogradski vodovod i kanalizacija" pomoći će povećanju operativne efikasnosti ovog kompleksa, koji je na usluzi za oko 1,5 miliona gradjana, navodi se u saopštenju banke dostavljenom Tanjugu.
Kredit će biti podeljen u dve rate, jednu u visini do 8,5 miliona evra i drugu do 4,5 miliona evra, pri čemu će sredstva iz prve tranše kredita biti iskorišćena za unapredjenje sistema isporuke vode, a naročito za gradnju dva cevovoda koja će transportovati nepreradjenu vodu iz reke Save do fabrike za preradu vode Makiš. Ta sredstva će biti iskorišćena i za uklanjanje naslaga iz glavnog rezervoara za vodu u Beogradu.
Druga tranša kredita, koja je predmet studije o izvodljivosti i dalje analize, biće iskoričhena za rekonstrukciju glavne beogradske fabrike vode, Makiš 1.
Dodatna sredstva za ovaj projekat obebediće Specijalni akcionarski fond EBRD-a i država Austrija u iznosu od 795.000 evra.
"Ponosni smo što podržavamo unapredjenje sistema isporuke vode i što nastavljamo veoma konstruktivno partnerstvo sa gradom Beogradom u različitim sektorima", izjavio je direktor Kancelarije EBRD-a za Srbiju, Mateo Patrone.
Od početka svog delovanja u Srbiji, EBRD je investirao preko 3,8 milijardi evra u 187 projekata širom zemlje.
Ostavi komentar