FRANKFURT, 14. aprila (Tanjug) - Američki proizvodjač automobila Ford je u prvom ovogodišnjem kvartalu ostvario rast prodaje u Evropi, zahvaljujući smanjenju nezaposlenosti na "starom kontinentu" i padu cena energenata. Ford je na 20 evropskih tržišta prodao ukupno 335.100 vozila, 12,5 odsto više u odnosu na prošlogodišnje prvo tromesečje, navodi kompanija, a prenosi agencija AP.
FRANKFURT, 14. aprila (Tanjug) - Američki proizvodjač automobila Ford je u prvom ovogodišnjem kvartalu ostvario rast prodaje u Evropi, zahvaljujući smanjenju nezaposlenosti na "starom kontinentu" i padu cena energenata.
Ford je na 20 evropskih tržišta prodao ukupno 335.100 vozila, 12,5 odsto više u odnosu na prošlogodišnje prvo tromesečje, navodi kompanija, a prenosi agencija AP.
Potpredsednik prodaje Forda u Evropi Piter Flit navodi da je za rast prodaje pre svega zaslužan oporavak ekonomije, kao i niske kamatne stope i programi privrednih stimulacija.
"Očigledno je da kupci imaju više novca na raspolaganju", naveo je Flit, navodeći da su za to zaslužni pad nezaposlenosti na 9,8 odsto u EU i jeftino gorivo.
Ostavi komentar