PARIZ, 12. novembra (Tanjug) - Na računu tekućih plaćanja u Francuskoj u septembru je zabeležen višak od 500 miliona evra, posle deficita u avgustu od 100 miliona, pokazuju podaci francuske centralne banke.
Ostvareni suficit najviše se duguje poboljšanju računa usluga, koji je skočio na 1,8 milijardi evra u septembru sa 700 miliona evra u prethodnom mesecu, prenosi Rojters.
Istovremeno, deficit u robnoj razmeni s inostranstvom povećao se na 1,6 milijardi evra posle 1,2 milijarde u avgustu.
Finansijski račun pokazao je neto priliv direktnih investicija od 1,7 milijardi evra u odnosu na neto odliv u avgustu od 1,2 milijarde.
Račun francuskih investicija na stranom tržištu bio je u septembru težak 2,8 milijardi evra (2,3 milijarde evra u avgustu), dok je račun stranih investicija u Francuskoj zabeležio suficit od 1,1 milijardu evra, posle plusa od 3,5 milijardi u avgustu.
Portfolio investicije su u septembru bile u minusu za 16,2 milijarde evra, posle suficita od 3,1 milijarde evra u prethodnom mesecu, navodi britanska agencija.
Ostavi komentar