ATINA, 8. jula (Tanjug) - Grčko ministarstvo finansija odbacilo je danas medijske spekulacije da se Grčka priprema za emitovanje nove valute kako bi isplatila penzije i plate do kraja jula.
Grčki list Katimerini je objavio, pozivajući se na neimenovane izvore, da se grčka Opšta služba računovodstva priprema da emituje potvrde o dugu za isplatu penzija i plata državnim službenicima do kraja ovog meseca, ako do tada ne dodje do postizanja sporazuma između Atine i kreditora, javlja agencija Rojters.
"Izveštaj je potpuno neosnovan. Takve spekulacije su usmerene na državu i predstavljaju opasnost u trenutku kada su pregovori sa kreditorskim partnerima u ključnoj fazi", navodi se u saopštenju grčkog ministarstva finansija.
Ostavi komentar