ZAGREB, 22. aprila (Tanjug) - Hrvatska radiotelevizija (HRT) je u prvom kvartalu ove godine ostvarila neto operativni profit od 63 miliona kuna (8,3 miliona evra), što je porast od 12 miliona kuna (1,5 miliona evra) u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Prema podacima iz izveštaja o poslovanju, ukupan prihod HRT-a iznosio je 337,5 miliona kuna (44,5 miliona evra) i odgovara ukupnom prihodu u prvom kvartalu 2014, a rashod
ZAGREB, 22. aprila (Tanjug) - Hrvatska radiotelevizija (HRT) je u prvom kvartalu ove godine ostvarila neto operativni profit od 63 miliona kuna (8,3 miliona evra), što je porast od 12 miliona kuna (1,5 miliona evra) u odnosu na isto razdoblje prošle godine.
Prema podacima iz izveštaja o poslovanju, ukupan prihod HRT-a iznosio je 337,5 miliona kuna (44,5 miliona evra) i odgovara ukupnom prihodu u prvom kvartalu 2014, a rashodi su smanjeni za 4,3 odsto i sada iznose 274,4 miliona kuna (36,2 miliona evra), preneo je sajt Seebiz.
Broj radnika je, kako ističu u HRT-u, od početka sprovodjenja programa restrukturiranja smanjen za 380, sa 3.360 na 2.980, a ukupna masa plata manja je za 13,7 odsto u odnosu na prvi kvartal prošle godine.
Istovremeno, u odnosu na posmatrano razdoblje prošle godine, obim emitovanog radijskog i televizijskog programa i ostalog programskog sadržaja u prvom kvartalu ove godine veći je za 0,7 odsto, a proizvedeno je i 2,9 odsto više programa.
Prema podacima HRT-a, gledanost televizijskih kanala veća je za 0,9 odsto, slušanost na svim radio stanicama HR Mreže na istom nivou kao u prvom kvartalu 2014. a broj korisnika veb portala se povećao za deset odsto.
U izveštaju je navedeno da su rezultati ostvareni povećanjem efikasnosti upravljanja i smanjenjem ukupnih troškova poslovanja tokom sprovodjenja programa restrukturiranja, kao i promene unutrašnje organizacije HRT-a.
Ostavi komentar