ZRENJANIN, 21. maja (Tanjug) - U industrijskoj zoni i italijanska kompanija "Tecnostrutture" kupila je gradjevinsko zemljište za izgradnju proizvodnog pogona u kome je najavljeno zaposlenje izmedju 50 i 70 radnika. Ugovor su potpisali juče gradonačelnik Zrenjanina Čedomir Janjić i predstavnik te kompanije Simon Apoloni koji je najavio izgrdanju proizvodnog pogona od oko 4000 kvadrata.
ZRENJANIN, 21. maja (Tanjug) - U industrijskoj zoni i italijanska kompanija "Tecnostrutture" kupila je gradjevinsko zemljište za izgradnju proizvodnog pogona u kome je najavljeno zaposlenje izmedju 50 i 70 radnika.
Ugovor su potpisali juče gradonačelnik Zrenjanina Čedomir Janjić i predstavnik te kompanije Simon Apoloni koji je najavio izgrdanju proizvodnog pogona od oko 4000 kvadrata.
Apoloni je rekao i da se planira, u prvoj fazi, zapošljavanje izmedju 50 i 70 radnika kao i da će proizvodnja raznih čeličnih konstrukcija biti namenjena izvozu, objavljeno je na sajtu grada.
Prema njegovim rečima, početak izgradnje hale očekuje se tokom juna ove godine, a vrednost kompletne investicije iznosi izmedju tri i četiri miliona evra.
Janjić je izrazio zadovoljstvo što će jedan investitor ulagati u Zrenjanin i time stvoriti mogućnost za nova zapošljavanja.
"Postoji još zainteresovanih investitora za kupovinu zemljišta i izgradnju pogona u industrijskoj zoni i uskoro nam predstoji raspisivanje novog konkursa", rekao je on.
Ostavi komentar