BEOGRAD, 13. maja (Tanjug) - Inteza (Intesa) Sanpaolo, grupacija u čijem sastavu posluje Banka intezsa, ostvarila je u prvom kvartalu ove godine rast neto prihoda od 112 odsto, na ukupno 1,1 milijardu evra. Ta grupacija je saopštila da je tako prešla više od pola puta do planiranog iznosa godišnjih dividendi od dve milijarde evra i da su na planu profitabilnosti premašeni ciljeve postavljene u Biznis planu za
BEOGRAD, 13. maja (Tanjug) - Inteza (Intesa) Sanpaolo, grupacija u čijem sastavu posluje Banka intezsa, ostvarila je u prvom kvartalu ove godine rast neto prihoda od 112 odsto, na ukupno 1,1 milijardu evra.
Ta grupacija je saopštila da je tako prešla više od pola puta do planiranog iznosa godišnjih dividendi od dve milijarde evra i da su na planu profitabilnosti premašeni ciljeve postavljene u Biznis planu za period 2014-2017. godine.
To je ostvareno uprkos daljim izazovima na tržištu, čime je Inteza Sanpaolo potvrdila solidan bilans stanja.
Upravni odbor te grupacije je usvojio konsolidovan finansijski izveštaj zaključno sa 31. martom 2015. godine.
Generalni i izvršni direktor Inteza Sanpaolo grupe Karlo Mesina (Carlo Mešina) je istakao da su izgledi za rast privrede Italije konačno vidljivi nakon nekoliko godina koje je obeležio pad BDP-a, te da se može reći da je 2015. godina promene za italijansku ekonomiju.
On je dodao da je Inteza Sanpaolo katalizator oporavka kroz snažnu podršku koju pruža realnoj ekonomiji sa više od osam milijardi evra u novim srednjoročnim i dugoročnim kreditima porodicama i kompanijama u Italiji.
"Ulaganja u zaposlene su nadmašila 1,3 milijarde evra u zaradama, uključujući u taj iznos i našu posvećenost obuci i inoviranju usluga, što nam je omogućilo da prerasporedimo 4.500 zaposlenih u okviru Banke i tako izbegnemo potencijalne gubitke radnih mesta", kazao je Mesina.
Ostavi komentar