Tekst objavljen: 14.03.2015 6:50        


PODGORICA, 27. februara (Tanjug) - Polaganje podmorskog energetskog kabla Italija-Crna Gora počelo je danas i sa italijanske strane, posle nekoliko odlaganja i pomeranja rokova, saznaje crnogorska Atlas TV. Radovi na izgradnji kabla, vrednog oko 800 miliona evra, sa crnogorske strane su počeli pre nekoliko dana.

Italijani polažu energetski kabl prema Crnoj Gori

PODGORICA, 27. februara (Tanjug) - Polaganje podmorskog energetskog kabla Italija-Crna Gora počelo je danas i sa italijanske strane, posle nekoliko odlaganja i pomeranja rokova, saznaje crnogorska Atlas TV.
Radovi na izgradnji kabla, vrednog oko 800 miliona evra, sa crnogorske strane su počeli pre nekoliko dana.
Ukupna dužina podmorske interkonekcije je 390 kilometara. Prva faza podrazumeva postavljanje 140 kilometra kabla, a njen završetak očekuje se kroz dvadesetak dana.
U prethodnom periodu, kako su italijanski mediji u više navrata izvestili, stvorene su sve pretpostavke za početak polaganja kabla, koji je i tehnički najdelikatniji deo u realizaciji infrastrukture.
Italijanski investitor će obezbediti sredstva za gradnju kabla od oko 700 miliona evra, dok će crnogorska strana platiti izgradnju postrojenja na koja će se kabal priključiti, kao i sistem prenosa energije od obale do severne granice Crne Gore.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana