Tekst objavljen: 12.05.2015 2:45        


PARIZ, 27. aprila (Tanjug) - Završen je rat cenama oeratera mobilne telefonije u Francuskoj koji je izbio 2012. godine dolaskom na tržište Ilijada sa nižim cenama, ocenio je izvršni direktor telekomunikacionog operatera Oranž, Stefan Rišar, koji se ponovo založio za konsolidaciju tog sektora. Cene su za tri godine snižene 45 odsto, izjavio je Rišar.

Izvršni direktor Oranža ocenio da je rat cena završen

PARIZ, 27. aprila (Tanjug) - Završen je rat cenama oeratera mobilne telefonije u Francuskoj koji je izbio 2012. godine dolaskom na tržište Ilijada sa nižim cenama, ocenio je izvršni direktor telekomunikacionog operatera Oranž, Stefan Rišar, koji se ponovo založio za konsolidaciju tog sektora.
Cene su za tri godine snižene 45 odsto, izjavio je Rišar.
"Danas u Francuskoj imamo cene koje su najniže na svetu u pogledu telefonije", izjavio je on radio stanici FI (France Inter), a preneo Rojters.
Uzimajući za primer Veliku Britaniju ili Nemačku, Rišar je ponovo pozvao na konsolidaciju tržišta.
Dobro regulisano telekomunikaciono tržište sa tri operatera, to veoma dobro funkcioniše, sa četri može da funkcioniše, komplikovanije je, i to će svakako podrazumevati saradnju medju operaterima, rekao je Rišar.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana