Tekst objavljen: 08.04.2016 11:38        


PEKING, 8. aprila (Tanjug) - Kineska automobilska kompanija Ningbo Džojson elektronik je objavila danas da kupuje dve strane kompanije i njihove tehnologije autonomne vožnje za sumu od preko milijardu dolara, u sklopu nastojanja zvaničnog Pekinga da zakorači na tržište samoupravljajućih automobila. 

Kina ulazi na tržište autonomnih vozila

Ningbo Džojson je potpisao ugovor o kupovini američke kompanije Ki sejfti sistem (KŠ) za sumu od 920 miliona dolara, prema saopštenju objavljenom na Šangajskoj berzi, na kojoj se kotiraju akcije kineske kompanije, prenosi agencija Frans pres.

Ova kineska kompanija, koja automobilske gigante kao što su Dženeral motors i Mercedes-Benc snabdeva sistemima kontrole vožnje, saopštila je i da planira da kupi poslovanje nemačke kompanije Tehnisat didžital za auto-navigaciju za 204,6 miliona dolara, dodaje se u saopštenju.

Ove najave dolaze u trenutku kada Kina nastoji da na svoje puteve uvede što veći broj samovozećih automobila, i da unapredi tehnologije za bezbednost vožnje u zemlji, koja je najveće svetsko tržište automobila.

Američka kompanija KŠ isporučuje vazdušne jastuke za automobile i radi na razvoju autonomnih sigurnosnih sistema na automobilu.

Kompanija Džojson, sa sedištem u kineskom gradu Ningbo, ima preko 7.000 zaposlenih i posluje u SAD, Nemačkoj i Meksiku. NJeni prihodi su prošle godine dostigli 808 miliona juana (124,8 miliona dolara).

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana