Tekst objavljen: 04.11.2015 14:01        


BEOGRAD, 4. oktobra (Tanjug) - Kineski privrednici, članovi Industrijske i trgovinske federacije zainteresovani su da pronadju projekte za investiranje u Beogradu, rečeno je danas u Privrednoj komori Beograda. Ta industrijska federeacija Kine sklopila je sporazum o saradnji sa Privrednom komorom Beograda.

Kineski investitori traže projekte da ulažu u Beogradu

Sporazum su potpisali zamenik predsednika te federacije Li Čunjong i izvršni direktor Komore Beograda Svetozar Krstić.

Kineski privrednici su, kako je istaknuto, zainteresovani za investicione projekte iz oblasti prehrambene, industrije auto delova i nekretnina.

Članovi tog udruženja, kojih ima 160.000, izrazili su zainteresovanost i da prenesu neke tehnologije iz Srbije u Kine.

Predstavnici Komore Beograda predstavili su kineskim privrednicima mogućnosti i uslove za ulaganje u Beograd, među kojima su Beograd na vodi, modernizacija kanalizacionog i odvodnog sistema, deponija u Vinči.

Kineskim privrednicima su predstavljene mogućnosti ulaganja u strateška preduzeća koja su u procesu privatizacije, među kojima su njih pet sa teritorije Beograda - PKB, Galenika, Politika, Ikarbus i Prva Iskra Barič.

Takođe je ukazano i na prednosti ulaganja u Srbiju i istaknuto da su porezi na plate i profit preduzeća među najnižim u regionu i Evropi, kao i da investitorima država daje podsticaje, a posebne je naglašena pogodnost sporazuma o slobodnoj trgovini koje Srbija ima potpisane sa nizom zemalja.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana