Tekst objavljen: 05.04.2016 12:42        


HONGKONG, 5. aprila (Tanjug) - Generalni direktor švajcarske banke Kredi Svis, Tiđen Tijam, kaže da su akcije njegove banke potcenjene u Kini i da će pokušati da pokrene poslove upravljanja imovinom u drugoj najvećoj svetskoj ekonomiji, uprkos usporavanju njenog privrednog rasta. 

Kredi Svis: Ne brine nas sporiji privredni rast Kine

Tijam (53) je, na marginama godišnje investicione konferencije Kredi Svisa u Hongkongu, rekao da nije zabrinut zbog usporavanja ekonomskog rasta Kine, jer je to, kako je ocenio, prirodan razvoj događaja budući da zvanični Peking nastoji da pređe na ekonomski model zasnovan na potrošnji a ne na investicijama, prenosi Rojters.

"Nastavićemo da investiramo u Kinu", poručio je Tijam.
NJegova fokusiranost na Kinu dolazi u trenutku kada je banka Kredi Svis odlučila da sektor za upravljanje imovinom bude njena odskočna daska za budući rast poslovanja.
Kako navodi Rojters, ova švajcarska banka takođe prebacuje fokus na azijsko-pacifički region, gde već ima snažno prisustvo.

Cilj Tijama je da i više nego udvostruči prihode pre oporezivanja u azijsko-pacifičkom regionu, na 2,1 milijardu franaka do 2018. godine, navodi britanska agencija.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana