SEUL, 18. avgusta (Tanjug) - Južnokorejske kompanije LG i Samsung objavile su da će na tržište izbaciti nove smartfone već vidjenog dizajna, sa preklopom i klasičnom, fizičkom tastaturom, koja je u slučaju Samsunga kombinovana i sa ekranom na dodir. Samsungov smartfon, čiji naziv nije trenutno poznat, već samo kodni SM-G9198, razlikuje se od telefona LG-a po tome što ima dva taktilna (osetljiva na dodir) ekrana sa obe strane telefon
SEUL, 18. avgusta (Tanjug) - Južnokorejske kompanije LG i Samsung objavile su da će na tržište izbaciti nove smartfone već vidjenog dizajna, sa preklopom i klasičnom, fizičkom tastaturom, koja je u slučaju Samsunga kombinovana i sa ekranom na dodir.
Samsungov smartfon, čiji naziv nije trenutno poznat, već samo kodni SM-G9198, razlikuje se od telefona LG-a po tome što ima dva taktilna (osetljiva na dodir) ekrana sa obe strane telefona, pa ga je moguće koristiti zatvorenog, ali i otvorenog, pošto je ispod preklopa sa taktilnim ekranom fizička tastatura.
Ekrani na Samsungovom telefonu su od 3,9 inči i upotrebljavaju tehnologiju prikaza sadržaja "Super AMOLED" i imaju definiciju 1.280x768 piksela, objavljeno je danas na veb portalu lemondenumerique.com.
On ima "Kvalkomov" procesor "snepdregon 808" kompatibilan sa tehnologijom četvrte generacije, kao i 16 gigabajta interne memorije koja se može proširiti preko memorijske kartice "mikroSD".
Postoje i dva sistema za snimanje fotografija, jedan od pet megapiksela na prednjem delu i drugi od 16 megapiksela na zadnjem delu.
Telefon je dimenzija 120,3x61,2x16,3 milimetra na težinu od 204 grama.
Telefon LG-a, nazvan "vajn smart", ima četvorojezgarni procesor od 1,1 gigaherca sa jednim gigabajtom RAM memorije i četiri gigabajta interne memorije koje se mogu proširiti preko memorijske kartice SD (do 32 gigabajta).
Ekran ima 3,2 inča, a tastatura je fizička.
Kompatibilan je sa tehnologijom četvrte generacije (4G), "Vaj-Fajem" i "Blututom".
Telefon ima bateriju od 1.700 mAh i dva digitalna sistema za snimanje fotografija, jedan od tri megapiksela sa zadnje strane i VGA sa prednje, što su manji kapaciteti od modela koga je najavio Samsung.
"Vajn smart" ima dimenzije 117,7x58,7x16,6 milimetara na 143 grama.
On funkcioniše pod operativnim sistemom "Android Lolipop" i postoji u mornarsko plavoj i bordo boji.
Cena "Vajn smarta", koji se od prošle godine prodaje samo u Južnoj Koreji, a sada treba da se pojavi i na drugim tržištima, jeste oko 220 evra, dok se za Samsungov telefon, koji bi mogao da bude rezervisan samo za kinesko tržište, ne znaju ni datum lasiranja na tržište, ni cena.
Ostavi komentar