Tekst objavljen: 13.05.2015 9:55        


BERLIN, 28. aprila (Tanjug) - Nemački proizvodjač vozila Dajmler (Daimler) povećao je u prvom kvartalu 2015. operativni profit po stopi većoj od očekivane, najviše zahvaljujući lansiranju novih modela i rekordnoj prodaji njegove filijale Mercedes-Benz. Kako se navodi u saopštenju koje prenosi Rojters, operativni profit u posmatranom periodu vredeo je 2,93 milijarde evra, uz skok od 41 odsto na godišnjem nivou.

Mercedes podigao profit Dajmera 41prvom kvartalu

BERLIN, 28. aprila (Tanjug) - Nemački proizvodjač vozila Dajmler (Daimler) povećao je u prvom kvartalu 2015. operativni profit po stopi većoj od očekivane, najviše zahvaljujući lansiranju novih modela i rekordnoj prodaji njegove filijale Mercedes-Benz.
Kako se navodi u saopštenju koje prenosi Rojters, operativni profit u posmatranom periodu vredeo je 2,93 milijarde evra, uz skok od 41 odsto na godišnjem nivou.
Analitičari su prosečno očekivali 2,65 milijardi evra profita.
Komercijalizacija nove verzije limuzine "klas C" (Claš C) omogućila je Mercedesu da u prvom tromesečju ostvari operativni profti od 1,79 milijardi evra, dok je po konsenzusu analitičara on projektovan na 1,63 milijarde evra.
Iz Dajlmera su potvrdili svoju prognozu za tekuću godinu, očekujući znatan rast prihoda, operativnog profita i obima prodaje.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana