Tekst objavljen: 26.03.2015 2:10        


KAN, 11. marta (Tanjug) - Na 26. Medjunarodnom sajmu nekretnina (MIPIM) u Kanu, Crna Gora je predstavila novi grad na Jadranu, Lušticu Bej (Bay), u koji su investitori do sada uložili 54 miliona evra. U okviru prezentacije Crne Gore kao destinacije jedinstvenih investicionih potencijala, kompanija Luštica Divelopment AD najavila je da će"Luštica Bej za stanovnike biti zvanično otvoren u maju, kada će 70 vlasnika nekretnina p

Na sajmu u Kanu Crna Gora prei grad na Jadranu

KAN, 11. marta (Tanjug) - Na 26. Medjunarodnom sajmu nekretnina (MIPIM) u Kanu, Crna Gora je predstavila novi grad na Jadranu, Lušticu Bej (Bay), u koji su investitori do sada uložili 54 miliona evra.
U okviru prezentacije Crne Gore kao destinacije jedinstvenih investicionih potencijala, kompanija Luštica Divelopment AD najavila je da će"Luštica Bej za stanovnike biti zvanično otvoren u maju, kada će 70 vlasnika nekretnina primiti ključeve.
Radovi na marini su u poodmakloj fazi, lukobran se privodi kraju i radovi definisanja bazena marine su u toku, preneo je sajt cdm.me.
Do sada je Luštica Bej prodala više od 150 rezidencija i izgradnja narednih 45 stanova počeće do maja, sa planiranim rokom završetka u drugoj polovini naredne godine.
"Luštica Development AD će nastaviti prodaju dela svojih akcija crnogorskim gradjanima u drugoj polovini ove godine", izjavio je na sajmu izvršni direktor kompanije Daren Gibson.
U projekat Luštica Bej do sada su uložena 54 miliona evra, a očekivana ulaganja u tekućoj godini procenjena su na 45 miliona evra. Do 2018. godine u projekat će biti uloženo najmanje 150 miliona evra, navedeno je u saopštenju za medije.
Prvih deset rezidencijalnih objekata sa 70 stanova u sklopu takozvanog marina naselja trenutno je u završnoj fazi izgradnje. Inspiracija za arhitekturu grada pronadjena je u tradicionalnoj arhitekturi crnogorskog primorja, a projekat je osmišljen uz poštovanje principa održivosti i ekoloških standarda.
Gradnja promenada hotela, prvog od sedam hotela koliko će biti izgradjeno u Luštici Bej, počeće u četvrtom kvartalu ove godine. Marina sa 176 vezova za prihvat jahti dužine do 35 metara biće završena do pocetka 2017. godine, najavili su investitori.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana