Tekst objavljen: 03.11.2015 14:05        


BANJA LUKA, 3. novembra (Tanjug) - Na račun javnih prihoda Republike Srpske do kraja oktobra ove godine uplaćeno je 1,829 milijardi konvertibilnih maraka (KM), čija je protivvrednost 935,55 miliona evra, što je 80 miliona KM, ili pet odsto više nego u istom periodu prošle godine, saopšteno je iz entitetske Poreske uprave.

Naplata poreza u RS-u veća za pet odsto

Naplaćeni iznos po osnovu direktnih poreza u tom periodu je takođe veći za 5,0 odsto i prikupljeno je 342,6 miliona KM, prenosi sarajevsko Oslobođenje.

Iz Poreske uprave RS su naveli da je naplata poreza na dobit veća 12 odsto u odnosu na isti period prošle godine, a naplaćeno je 126,2 miliona KM, dok je po osnovu poreza na upotrebu, držanje i nošenje dobara uplaćeno 14,2 miliona KM, ili 24 odsto više nego u deset meseci 2014. godine.

Takođe, zabeležen je rast naplate poreza na nepokretnosti i imovinu za devet odsto, dok je po osnovu poreza na dohodak naplata manja za jedan odsto, sa prikupljenih 184,4 miliona KM.

Za Fond PIO naplaćeno je 615 miliona KM, što je više za tri odsto u odnosu na lani, a za Fond zdravstvenog osiguranja prikupljeno je 413,7 miliona KM ili jedan odsto manje, navedeno je u tekstu.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana