Tekst objavljen: 07.05.2015 5:56        


BERLIN, 22. aprila (Tanjug) - Očekivanja ministara finansija evrozone od sastanka u petak i postizanje sporazuma sa Grčkom koji bi odblokirao isplatu dalje pomoći Atini, su na veoma niskom nivou, izjavio je portparol nemačkog ministra finansija, Martin Jeger. Prema njegovim rečima, ministri finansija evrozone, koji se spremaju za sastanak u Rigi, imaju veoma ograničenja očekivanja u pogledu ishoda tog sastanka, koji će, kako tvrdi Jeger, verovatn

Nemacka:Niska očekivanja oko postiazuma sa Atinom

BERLIN, 22. aprila (Tanjug) - Očekivanja ministara finansija evrozone od sastanka u petak i postizanje sporazuma sa Grčkom koji bi odblokirao isplatu dalje pomoći Atini, su na veoma niskom nivou, izjavio je portparol nemačkog ministra finansija, Martin Jeger.
Prema njegovim rečima, ministri finansija evrozone, koji se spremaju za sastanak u Rigi, imaju veoma ograničenja očekivanja u pogledu ishoda tog sastanka, koji će, kako tvrdi Jeger, verovatno rezultirati privremenom procenom stanja, a ne konačnim dogovorom o reformama koje Atina treba da sprovede, prenosi agencija AP.
Grčka se u februaru obavezala da će izraditi sveobuhvatni paket reformi kako bi joj bila odblokirana preostala tranša kredita u visini od 7,2 milijardi evra iz medjunarodnog paketa pomoći. Od tada je, medjutim, ostvaren nedovoljan napredak, a Atina ubrzano ostaje bez finansijskih sredstava, ocenjuje američka agencija.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana