Tekst objavljen: 07.07.2016 15:04        


PEKING, 7. jula (Tanjug) - Devizne rezerve Kine su u junu neočekivano porasle za 20 milijardi dolara, na 3.210 milijardi dolara, oporavljajući se tako sa petogodišnjeg minimuma iz maja, prema danas objavljenim podacima kineske centralne banke. Devizne rezerve Kine su krajem juna iznosile 3.210 milijardi dolara, navodi se na zvaničnoj internet stranici Narodne banke Kine.

Neočekivani skok deviznih rezervi Kine za 20 mlrd USD

Ekonomisti koje je anketirao Rojters predviđali su smanjenje rezervi za 20 milijardi dolara, na 3.170 milijardi dolara.

Kineske rezerve, najveće na svetu, pale su za 27,9 milijardi dolara, na 3.190 milijardi dolara u maju, što je najniži nivo od decembra 2011. godine.

Kineska valuta juan je pala na najniži nivo za pet i po godina, što je oživelo zabrinutost u pogledu "hlađenja" kineske ekonomije i mogućeg obnavljanja odliva kapitala, navodi britanska agencija.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana