MOSKVA, 16. marta (Tanjug) - Ruske železnice (Rosijske železnie darogi- RŽD) će ove godine smanjiti nagradjivanje top menadžera najmanje 10 odsto, rekao je agenciji Tas izvor u kompaniji. Pored toga, top menadžment RŽD je na dobrovoljnoj osnovi doneo odluku da se indeksacija plata neće primenjivati na više rukovodioce kompanije.
MOSKVA, 16. marta (Tanjug) - Ruske železnice (Rosijske železnie darogi- RŽD) će ove godine smanjiti nagradjivanje top menadžera najmanje 10 odsto, rekao je agenciji Tas izvor u kompaniji.
Pored toga, top menadžment RŽD je na dobrovoljnoj osnovi doneo odluku da se indeksacija plata neće primenjivati na više rukovodioce kompanije.
"Te mere su inicijativa RŽD radi smanjenja troškova sa ciljem da se obezbedi efikasna realizacija antikriznih mera, koje je utvrdila vlada Rusije za 2015. godini", objasnio je izvor.
Za 2014. godinu obim nagradjivanja članovima uprave RŽD snižen je 20 odsto u poredjenju sa 2013. godinom.
Pri tome, 1. marta je sprovedena indeksacija plata radnika RŽD 3,7 odsto. Za 2015. godinu rast plata bi trebalo da bude u proseku 5,1 odsto.
Ostavi komentar