SEUL, 13. maja (Tanjug) - Južnokorejski elektronski gigant Samsung objavio je nove informacije o svom budućem okruglom smart časovniku "orbis". Taj sat će imati metalni okvir koji će moći da se okreće da bi stupio u interakciju s interfejsom, objavljeno je danas na veb portalu 01net.com.
SEUL, 13. maja (Tanjug) - Južnokorejski elektronski gigant Samsung objavio je nove informacije o svom budućem okruglom smart časovniku "orbis".
Taj sat će imati metalni okvir koji će moći da se okreće da bi stupio u interakciju s interfejsom, objavljeno je danas na veb portalu 01net.com.
On će, tako, omogućiti navigaciju po listi opcija, zumiranje ili dezumiranje fotografije, pojačavanje zvuka i ostalo.
Ekran će biti veličine 1,18 inči, što je skoro tri santimetra, za definiciju od 360x360 piksela.
On će imati i žiroskop, akcelerometar, merač pritiska ...a ponudiće i povezivanje na bežične mreže "blutut", "vajfaj" ili 2G (mreža druge generacije), ali ne i 3G.
Nasuprot Eplovom smart časovniku "voč", on će imati GPS.
"Orbis", koji bi mogao da dobije naziv "gir A" kad se pojavi u prodaji, trebalo bi da bude objavljen na nemačkom sajmu za potrošačku elektroniku i belu tehniku IFA 2015. koji će biti održan od 4. do 9. septembra u Berlinu.
Ostavi komentar