Tekst objavljen: 21.02.2016 9:02        


MOSKVA, 21. februara (Tanjug) - Ruski izvoz vodke i drugih alkoholnih pića znatno je smanjen prošle godine zbog ukrajinske krize i zapadnih sankcija uvedenih Moskvi, piše ruski list Komersant, pozivajući se na podatke ruske uprave carina. 

Oštar pad izvoza ruskih alkoholnih pića u 2015. godini

Prošle godine, prihodi od izvoza alkoholnih pića su pali na 111,9 miliona dolara, što je za 40,2 odsto manje u odnosu na 2014. godinu, kada su prihodi iznosili 187,1 milion dolara.

Izvoz u Ukrajinu, koja je pre izbijanja sukoba bila najveći uvoznik ruskih alkoholnih pića, doživeo je kolaps, skliznuvši sa 38,6 miliona dolara iz 2013. godine na skromnih 3,87 miliona dolara u prošloj godini.

Prihodi od izvoza u Britaniju, Letoniju i Nemačku, takođe su značajno smanjeni zbog sankcija, registrujući pad od 35 odsto, 14 odsto i 28,6 odsto respektivno, prenosi Komersant.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana