Tekst objavljen: 15.09.2015 12:41        


BERLIN, 15. septembra (Tanjug) - Poverenje investitora u Nemačkoj je u septembru palo, jer se ozbiljno usporavanje privrednog rasta u zemljama u razvoju negativno odrazilo na ključni izvozni sektor najveće evropske privrede, pokazali su danas objavljeni rezultati jednog istraživanja. 

Oštar pad poverenja investitora u Nemačkoj

Indeks poverenja investitora u Nemačkoj, koji izračunava ekonomski institut ZEW, u septembru je pao za 12,9 odsto na mesečnom nivou, na tek 12,1 poen, nivo koji nije viđen u poslednjih godinu dana i koji je znatno ispod očekivanja analitičara, prenosi Frans pres.

"Usporavanje ekonomskog razvoja u zemljama u razvoju šteti perspektivama izvozno orijentisane nemačke privrede", izjavio je predsednik ZEW-a, Klemens Fuest.

"Iako je ekonomski rast u drugom kvartalu bio pre svega rezultat spoljne tražnje, sve su manji izgledi da će izvoz u budućnosti stimulisati privredni rast", dodao je on.

Reč je o šestom uzastopnom mesecu pada indeksa poverenja investitora u Nemačko, navodi Frans pres.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana