RIM, 20. oktobra (Tanjug) - Italija je zrela za strane investicije, izjavio je ministar ekonomije te zemlje Pjer Karlo Padoan. "Italija je dobro mesto za ulaganje, a sada je pravo vreme za to iz tri razloga: stabilnost, održivost privrednog rasta i profitabilnost", kazao je Padoan na konferenciji o ekonomiji i socijalnoj sigurnosti u Rimu, prenela je agencija ANSA.
Italija pokazuje "neočekivane" i jasne znake oporavka od recesije koji nisu očekivani prošle godine, rekao je Padoan, dodajući da je namera vlade da nastavi da pruža podršku oporavku.
"Pre 12 meseci nisam očekivao tako jasne znake oporavka tržišta rada. Na putu smo koji će nas izvući iz rupe u kojoj smo izgubili 12 procentnih poena bruto domaćeg proizvoda", rekao je ministar.
Italijanski penzioni sistem s razlogom se smatra jednim od najsnažnijih u evrozoni, naveo je on, dodajući da su i na tom polju moguće reforme, ali da okvir treba da bude zadržan.
Ostavi komentar