BEOGRAD, 29. marta (Tanjug) - Dve nacionalne avio-kompanije, srpska Er Srbija i izraelska EL AL obeležili su uspostavljanje kod-šer sporazuma koji unapređuje veze i saradnju dva avio-prevoznika, saopšteno je iz Er Srbije. Prema novom sporazumu, EL AL će dodati svoju oznaku ĆLYĆ na pet letova nedeljno, koje Er Srbija obavlja između Beograda i Tel Aviva, tokom IATA letnje sezone koja je počela u nedelju, 27. marta.
Svečanost, kojom je obeleženo potpisivanje kod-šer sporazuma, održana je juče u Salonu Prve klase EL AL-a na Aerodromu Ben Gurion u Tel Avivu, a prisustvovali su izvršni direktori obe kompanije, kao i ambasador Srbije u Izraelu Milutin Stanojević.
ĆKod-šer saradnja je od suštinskog značaja za dugoročnu strategiju rasta Er Srbije. Drago nam je što smo uspostavili ovaj sporazum i započeli uzbudljivo i uzajamno korisno partnerstvo sa EL AL-om", izjavio je generalni direktor Er Srbije Dane Kondić.
David Maimon, predsednik i generalni direktor avio-kompanije EL AL, je ispred svoje kompanije poželeo dobrodošlicu u Tel Aviv prijateljima iz Er Srbije kako bi se, kako je naveo, obeležilo uspostavljanje novog kod-šer partnerstva koje simbolizuje dubinu prijateljstva između Izraela i Srbije.
2Sporazum će doneti komercijalnu korist obema zemljama i raduje nas što će putnici EL AL-a sada moći da lete između Tel Aviva i Beograda pod oznakom LY", rekao je Maimon.
Er Srbija trenutno obavlja pet letova nedeljno između Beograda i Tel Aviva avionom Erbas A319. Linija je uspostavljena u decembru 2013. godine sa četiri nedeljna leta.
Red letenja Er Srbije pruža ujednačen balans letova i konekcija za putovanja ka Tel Avivu i iz ovog grada, preko Beograda, do ključnih destinacija u Evropi, kao i za Aerodrom JFK u Njujorku počev od 23. juna 2016. godine.
Ostavi komentar