PODGORICA, 11. maja (Tanjug) - Infrastrukturni projekat veka u Crnoj Gori, izgradnja autoputa Bar - Boljare, zvanično je počela danas, a prvu deonicu gradi kineska kompanija CRBC. Crnogorski ministar saobraćaja Ivan Brajović primio je delegaciju Ministarstva trgovine NR Kine, predvodjenu zamenikom direktora u Sektoru za spoljne investicije Djou Djenšengom, koji mu je čestitao uspešan početak radova na deonici Smokovac - Uvac - Mate&
PODGORICA, 11. maja (Tanjug) - Infrastrukturni projekat veka u Crnoj Gori, izgradnja autoputa Bar - Boljare, zvanično je počela danas, a prvu deonicu gradi kineska kompanija CRBC.
Crnogorski ministar saobraćaja Ivan Brajović primio je delegaciju Ministarstva trgovine NR Kine, predvodjenu zamenikom direktora u Sektoru za spoljne investicije Djou Djenšengom, koji mu je čestitao uspešan početak radova na deonici Smokovac - Uvac - Mateševo, prenela je RTCG.
Glavna tema razgovora bila je realizacija projekta autoputa Bar - Boljare, ali i saradnja Kine i Crne Gore u svim vidovima saobraćaja, saopštilo je ministarstvo.
Izgradnja prioritetne deonice od Smokovca do Mateševa trajaće četiri godine.
Pripremni radovi su uveliko počeli i sve je spremno za montiranje kućica u kojima će biti smešteni kineski radnici u naselju Moračica.
Kompanija CRBC do avgusta treba da izgradi i upravnu zgradu, u koju ce biti smešteni inženjeri i projektanti, kojih je oko 100 trenutno u Crnoj Gori, pišu Dnevne novine.
Radovi će se odvijati u tri etape, a najveća pažnja biće posvećena najzahtevnijem poduhvatu, odnosno izgradnji mosta Moračica, dugog kilometar, čiji će glavni stub od 180 metara oboriti rekord po visini na Balkanu.
Iz vlade je saopšteno da je prva rata avansa uplaćena i da rok od 48 meseci za izgradnju prve deonice Smokovac - Uvac - Mateševo počinje da teče od danas.
Ostavi komentar