Tekst objavljen: 11.08.2015 14:17        


BERN, 11. avgusta (Tanjug) - Najveća svetska agencija za sezonsko zapošljavanje, Adeko (Adecco), u prvoj polovini godine ostvarila je neto profit od 339 miliona evra, uz rast od 32 odsto na godišnjem nivou, zahvaljujući oporavku evropske privrede, saopšteno je iz te kompanije.

Polugodišnji profit Adeka u osetnom porastu

Istovremeno, prihodi su dostigli 10,7 milijardi evra, i bili su veći 11 odsto nego u istom razdoblju prošle godine, odnosno 4,0 odsto kada se isključi valutni efekat, precizira se u saopštenju, a prenosi švajcarski list 24 sata.

Ističući da poboljšanje polugodišnjih rezultata duguju nastavku oporavka privrede u Evropi, iz ove švajcarske grupe navode da su zabeležili ubrzanje rasta prihoda u zemljama Beneluksa, kao i u Italiji, i dvocifrene stope rasta na Pirinejskom poluostrvu i Istočnoj Evropi.

Na francuskom tržištu, koje je najveće tržište Adeka, prihodi su u drugom tromesečju skočili dva odsto, koliko i u Severnoj Americi, drugom najvećem tržištu za ovu kompaniju.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana