TEHERAN, 11. jula (Tanjug) - Bugarska je danas dobila predlog da se priključi novom planiranom saobraćajnom koridoru, koji bi uključivao Iran, Jermeniju i Gruziju, izjavio je bugarski premijer Bojko Borisov posle razgovora sa prvim potpredsednikom Irana, Ešakom Džahangirijem u Teheranu.
"Već danas smo spremni da učestvujemo u ovom saobraćajnom koridoru i zato smo se dogovorili da za dve nedelje stručnjaci iz zemalja duž koridora dođu u Bugarsku kako bi porazgovarali o detaljima", rekao je Borisov, a izveštava bugarska agencija BTA.
Prema rečima bugarskog premijera, koji se nalazi u dvodnevnoj poseti Iranu, takav saobraćajni koridor bi mogao u Bugarskoj da ide preko luka Burgas i Varna, a odatle da se proteže dalje prema celoj Evropi preko postojeće putne infrastrukture u zemlji. Taj koridor bi obuhvatao ne samo prevoz tereta i robe, već i gasa, dodao je Borisov, podsetivši na projekt za izgradnju gasnog čvorišta Balkana u Bugarskoj, koji će se takođe naći na dnevnom redu sastanka eksperata.
U razgovorima sa iranskim domaćinima bilo je reči i o nuklearnoj energiji i mogućnostima i potencijalima raspoloživog bugarskog nuklearnog reaktora, navodi BTA.
Ostavi komentar