Tekst objavljen: 16.04.2015 2:55        


ATINA, 1. aprila (Tanjug) - Grčka i Rusija potpisaće najverovatnije iduće nedelje, tokom posete grčkog premijera Aleksisa Ciprasa Moskvi, energetski sporazum kojim se, izmedju ostalog, predvidja i učešće ruskih kompanija na tenderu za istraživanje i proizvodnju nafte i gasa u Jonskom moru, piše atinski dnevnik Katimerini. Kako navodi list, grčki ministar energetike Panajotis Lafazanis je prilikom ovonedeljne posete Moskvi razgova

Preliminarni sporazum Grčke i Rusije o energetici

ATINA, 1. aprila (Tanjug) - Grčka i Rusija potpisaće najverovatnije iduće nedelje, tokom posete grčkog premijera Aleksisa Ciprasa Moskvi, energetski sporazum kojim se, izmedju ostalog, predvidja i učešće ruskih kompanija na tenderu za istraživanje i proizvodnju nafte i gasa u Jonskom moru, piše atinski dnevnik Katimerini.
Kako navodi list, grčki ministar energetike Panajotis Lafazanis je prilikom ovonedeljne posete Moskvi razgovarao sa ruskim liderima o saradnji dve zemlje u energetskom sektoru.
Ključni stub saradnje biće podrška Grčke takozvanom "turskom toku", gasovodu koji će prolaziti i preko grčke teritorije, dodaje atinski dnevnik.
Energetski sporazum će, pored učešća ruskih kompanija na tenderu za istraživanje i proizvodnju ugljovodonika u Grčkoj, podrazumevati i smanjenje cene prirodnog gasa koji Grčka uvozi iz Rusije.
U razgovorima Lafazanisa sa ruskim domaćinima bilo je reči i o ukidanju ruskog embarga na grčke proizvode, navodi se u tekstu.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana