ATINA, 4. avgusta (Tanjug) - Grčki ministar finansija Euklid Cakalotos izjavio je danas da će razgovori s kreditorima o više milijardi evra vrednom paketu pomoći biti završeni u roku od nekoliko dana, kao i da nema značajnijih neslaganja sa kreditorima na temu privatizacije.
"Sve će biti zaključeno ove nedelje", rekao je Cakalotos novinarina nakon sastanka s predstavnicima Međunarodnog monetarnog fonda, Evropske komisije, Evropske centralne banke i fonda evrozone za spasavanje - Evropskog stabilizacionog mehanizma, prenosi Rojters.
"Izneli smo kreditorima predlog na polju privatizacije, a oni su rekli da će ga proučiti i dati nam svoje mišljenje. Postoje male razlike u stavovima, ali ne mislim da će biti problema, razgovori teku bolje nego što sam očekivao", rekao je ministar, dodajući da se razlike u mišljenima tiču administracije i upravljanja novom transformisanom agencijom za privatizaciju.
Grčka očekuje da će sporazum sa međunarodnim kreditorima o trećem paketu finansijske pomoći toj zemlji biti zaključen do 18. avgusta, dok će skiciranje tog sporazuma početi već sutra, izjavila je portparol grčke vlade Olga Gerovasili.
"Prva faza pregovora završava danas, a odmah zatim počinje druga faza, koja će sadržati nacrt sporazuma", rekla je Gerovasili za televiziju Skaj.
Ostavi komentar