Tekst objavljen: 11.06.2015 10:11        


PODGORICA, 11. juna (Tanjug) - Crnogorski ministar ekonomije Vladimir Kavarić izjavio je da će u istraživanju nafte i gasa u crnogorskom delu Jadranskog mora biti primenjena najbolja praksa koja garantuje maksimalnu zaštitu životne sredine, i najavio da će prva bušotina biti na lokaciji najmanje 20 kilometara udaljenoj od obale.

Prva bušotina bar 20 kilometara od obale

"Prilikom vrednovanja ponuda za istraživanje nafte i gasa najviše pažnje posvetićemo načinu na koji će naftne kompanije raspolagati crnogorskim ugljovodoničnim resursom ako bude otkriven", rekao je Kavarić u intervjuu za portal Analitika.

"Ako se potvrde pretpostavke iz prvog tenderskog procesa, prvo bušenje možemo očekivati na lokaciji koja je od obale udaljena i više od 20 kilometara".

Napominjući da vlada pregovara o najpovoljnijim uslovima za državu, on je dodao da u narednim nedeljama očekuje da će Crna Gora imati spremne nacrte ugovora s naftnim kompanijama za istraživanje nafte.

"Želimo da budemo sigurni da će izbor kompanija, podela teritorije, izbor obaveznog radnog programa, obezbediti kvalitetan način valorizovanja ugljovodoničnog potencijala podmorja Crne Gore", istakao je Kavarić.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana