Tekst objavljen: 28.05.2015 3:15        


PULA, 13. maja (Tanjug) - Pulsko brodogradilište Uljanik potpisalo je sa kompanijom Siem šiping sa Kajmanskih ostrva ugovore o gradnji dva broda za prevoz 7.000 vozila na 13 paluba. Ugovori su potpisani krajem prošle sedmice, a brodovi će biti isporučeni tokom 2017. i 2018. godine, objavio je Uljanik danas na Zagrebačkoj berzi.

Pulski Uljanik gradi dva broda za firmu sa Kaj

PULA, 13. maja (Tanjug) - Pulsko brodogradilište Uljanik potpisalo je sa kompanijom Siem šiping sa Kajmanskih ostrva ugovore o gradnji dva broda za prevoz 7.000 vozila na 13 paluba.
Ugovori su potpisani krajem prošle sedmice, a brodovi će biti isporučeni tokom 2017. i 2018. godine, objavio je Uljanik danas na Zagrebačkoj berzi.
Brodovi su dužine 200 metara, širine 32,26 metara, brzine 19,8 čvorova, a biće sagradjeni u skladu s najnovijim ekološkim pravilima.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana