MADRID, 27. aprila (Tanjug) - Privreda Španije je na putu da u ovoj godini ostvari rast od 2,9 odsto, izjavio je danas španski premijer Marijano Rahoj. NJegova procena znatno je bolja u odnosu na projekciju iz februara, kada je za ovu godinu prognoziran rast od 2,4 odsto, prenosi američka agencija Asošiejted pres (AP).
MADRID, 27. aprila (Tanjug) - Privreda Španije je na putu da u ovoj godini ostvari rast od 2,9 odsto, izjavio je danas španski premijer Marijano Rahoj.
NJegova procena znatno je bolja u odnosu na projekciju iz februara, kada je za ovu godinu prognoziran rast od 2,4 odsto, prenosi američka agencija Asošiejted pres (AP).
Rahoj nije izneo predvidjanja vezana za izuzetno visoku stopu nezaposlenosti u Španiji, ali je izrazio očekivanje da će do kraja ove godine u privredi biti otvoreno 500.000 novih radnih mesta.
U ovom trenutku, stopa nezaposlenosti u Španiji iznosi 23,8 odsto, a gotovo je dvostruko veća kod pojedinaca mladjih od 25 godina.
Ostavi komentar