Tekst objavljen: 02.11.2015 12:18        


KRAGUJEVAC, 2. novembra (Tanjug) - Šumadijska firma "M155" je na tržište Evopropkse unije u ovoj godini izvezla oko 1.000 tona vune, što je za sedam puta više nego pre deset godina, izjavio je danas Tanjugu vlasnik te firme Dragan Zečević. "Pre deset godina smo imali godišnji izvoz od 120 tona, a u ovoj je on znatno veći i dostiže 1.000 tona", rekao je Zečević i naglasio da je potražnja za vunom u Evropi ogromna

Raste izvoz vune, u Srbiji nije na ceni

Naglašavajući da vunu iz centralne Srbije izvozi u zemlje Evropske unije posredstvom bugarske firme, Zečević je rekao da ima oko 200 registrovanih dobavljača.

"U našim skladišnim objektima kapaciteta 1.000 kvadratnih metara, prečišćavamo i baliramo vunu po klasama, a onda je dostavljamo partneru iz Bugarske, zato što u Srbiji ne postoji fabrike za pranje vune", rekao je Zečević.

Preduzeće "MM155" iz Prnjavora kod Batočine jedno je od desetine privrednih društava, raznih delatnosti, u Šumadiji i Pomoravlju, koja godinama unazad, uprkos ekonomskoj krizi beleze uspešne izvozne rezultate, ranije je Tanjugu rečeno u Regionalnoj privrednoj komori Kragujevac.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana