BEOGRAD, 28. jula (Tanjug) - Savet Agencije za energetiku Srbije (AERS) doneo je Odluku o postupku ostvarivanja prava krajnjeg kupca na pristup podacima o sopstvenoj potrošnji električne energije i prirodnog gasa, saopšteno je danas iz AERS-a.
Odluka, doneta na ujučerašnjoj sednici na osnovu Zakona o energetici, primenjivaće se najkasnije od 31. jula 2017. godine, kada se stiču uslovi da i kupci prirodnog gasa mogu da ostvare ovo pravo.
Tom odlukom su propisani - postupak, vrsta podataka o potrošnji koje operator sistema pruyya na zahtev krajnjeg kupca i obrazac na kome se podaci prikazuju krajnjem kupcu.
Pri tome, podaci se mogu dostaviti i snabdevaču koji kupca ne snabdeva, ako je u zahtevu i snabdevač označen za primaoca ovih podataka.
Ostavi komentar