RIM, 5. maja (Tanjug) - Italijanski premijer Mateo Renci pozdravio je danas lansiranje novog Fijatovog sedana "alfa romeo djulija", koji će, kako je rekao, doneti otvaranje dodatnih 3.400 radnih mesta u Italiji i ukazati na ekonomske potencijale zemlje.
Proizvodnja automobila će, kako je rekao, pomoći italijanskoj ekonomiji, koja se već godinama bori sa poteškoćama, prenosi agencija AP.
Četiri nova sedana, pod oznakom "djulija", parkirana su danas u dvorištu sedišta vlade u Rimu, a taj model je, kako navodi AP, od ključnog značaja za nastojanja FCA da poveća proizvodnju u Italiji namenjenu izvozu.
FCA je u poslednje vreme smanjio ulaganja u Alfa romeo, pre svega zbog slabosti u kineskoj ekonomiji.
Međutim, generalni direktor FCA Serđo Markione je ove nedelje izrazio uverenje da Kina poseduje "realno i živo tržište" za Alfa romeo.
Ostavi komentar