Tekst objavljen: 29.09.2015 14:27        


AMSTERDAM, 29. septembar (Tanjug) - Holandski konglomerat "Luis Drajfus" (Louis Dreyfus) zabeležio je u prvoj polovini 2015. godine dvostruko manji profit zbog pritisaka na tržištu osnovnih sirovina, koji je potrajao u toku celog tog perioda, saopšteno je iz te kompanije.

Rezultati kompanije

Ovaj konglomerat, koji trguje poljoprivrednim proizvodima, metalima, naftom, energijom, ostvario je u periodu januar-juni ove godine neto profit od 130 miliona dolara, prema 260 miliona dolara u istom periodu 2014, prenosi Rojters.

Prihodi ove trgovačke grupe u posmatranom periodu opali su na 26,4 milijarde dolara, dok su u prvoj polovini prošle godine vredeli 33,7 milijardi dolara.

Poslovno okruženje ostalo je teško tokom cele prve polovine 2015, uz nesigurnosti na kineskom i brazilskom tržištu, kao i političku nestabilnosti u Crnomorskom regionu, navodi se u saopštenju.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana