LONDON, 18. januara (Tanjug) - Anglo-holandska energetska kompanija Rojal Dač Šel objavila je danas da napušta jedan od ključnih gasnih projekata u Abu Dabiju zbog kolapsa globalnih cena energenata. U saopštenju kompanije se navodi da je odlučila da ne radi na razvoju nalazišta kiselog gasa "Bab" sa kompanijom Abu Dabi Nešnel ojl ko (ADNOC), u uslovima sunovrata naftnih tržišta, prenosi agencija Frans pre
"Posle pažljive procene tehničkih izazova i troškova, Šel je odlučio da napusti zajednički projekat razvoja nalazišta ''Bab'' sa ADNOC-om u emiratu Abu Dabi", navodi se u saopštenju Šela.
Kompanije iz energetskog sektora, suočene sa dramatičnim padom cena nafte, sve više otkazuju ili odlažu projekte, smanjujući tako rashode, ali i ukidajući više hiljada radnih mesta.
Šel je 2013. godine izabran kao partner ADNOC-a, i dat mu je 40-procentni udeo u nalazištu "Bab", koje je 150 kilometara udaljeno od prestonice Abu Dabija.
Ostavi komentar