Tekst objavljen: 04.12.2015 15:20        


VAŠINGTON, 4. decembra (Tanjug) - Američka privreda je i u novembru registrovala još jedan mesec solidnog zapošljavanja, zbog čega će američka Uprava federalnih rezervi (Fed) verovatno ovog meseca podići kamatne stope sa rekordno niskog nivoa. 

SAD: Solidan tempo zapošljavanja i u novembru

Prema podacima američkog ministarstva za rad, u SAD je u novembru otvoreno 211.000 radnih mesta, zahvaljujući snažnom tempu zapošljavanja u građevinskom i maloprodajnom sektoru, dok je stopa nezaposlenosti, drugi mesec zaredom, ostala na 5,0 odsto, zbog pristupanja većeg broja Amerikanaca radnoj snazi radi pronalaženja posla, prenosi američka agencija AP.

Podaci o zapošljavanju za oktobar i septembar su revidirani naviše, za ukupno 35.000 novih radnih mesta.
Ubrzanje tempa zapošljavanja je najnoviji signal da stabilna lična potrošnja pruža podršku ekonomskom rastu, uprkos tome što slaba tražnja iz inostranstva i niske cene nafte ugrožavaju američki prerađivački sektor, ocenjuje AP.

Rast plata u novembru je bio skroman, pa je tako prosečna zarada po satu porasla za 2,3 odsto u odnosu na godinu dana ranije, navodi se u saopštenju američkog ministarstva za rad.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana