BEČ, 16. juna (Tanjug) - Saradnja privrednih komora Zapadnog Balkana je veoma važna za Sloveniju, izjavio je danas u Beču savetnik generalnog direktora Privredne komore Slovenije Andrej Friedl poručivši da ima puno mogućnosti za unaprednje privredne saradnje sa tim regionom.
"Naša trgovina sa Balkanom je veoma važna, tu izvozimo oko 14 odsto naše spoljne trgovine i mislim da ima još puno mogućnosti da ojačamo našu razmenu i saradnju", rekao je Friedl Tanjugu u Privrednoj komori Austriji.
On je kazao da je naveći trgovinski partner Slovenije u regionu Hrvatska, pa Srbija.
"Mislim da tradicionalno Slovenija može tu da odigra veliku ulogu", dodao je Friedl.
Stručnjak Privredne komore Slovenije kaže da treba iskoristiti instrumente EU za finansiranje regiona dodajući da je Slovenija u procesu konsolidacije bankarskog sistema, privatizacije i redukcije fiskalnih barijera, kao ida puno očekuje od "Junkerovom programa".
On je dodao, takođe, da će Slovenija imati spremne programe za dobijanje sredstava iz EU fondova.
Ostavi komentar