Tekst objavljen: 02.10.2015 10:56        


BEOGRAD, 2. oktobra (Tanjug) - Potpredsednica vlade i ministarka građevine, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović razgovarala je danas sa ambasadorom Japana u Srbiji Đuiči Takaharom o proširenju saradnji dve zemlje i infrastrukturnim projektima. Takahara je rekao da je Srbija ključna zemlja za stabilnost regiona i pohvalio strukturne reforme koje Vlada Srbije sprovodi.

Srbija i Japan povećavaju saradnju u infrastrukturi

Na sastanku je ocenjeno da postoji interes za proširenje saradnje između Srbije i Japana u oblasti građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture uključujući tehničku pomoć Japana u vidu transfera znanja i iskustava, saopštilo je ministarstvo.

Mihajlović je istakla da je poslovni ambijent u Srbiji značajno unapređen, pre svega, usvajanjem Zakona o radu, kao i Zakona o planiranju i izgradnji zahvaljujući kojem se građevinske dozvole sada izdaju za manje od mesec dana.

Takođe, od 1. januara 2016. godine biće uspostavljen i sistem elektronskog izdavanja dozvola.
Mihajlović je istakla da je Vlada Srbije ubrzala realizaciju tekućih projekata u putnoj i železničkoj infrastrukturi i pokrenula nove, uključujući projekte od regionalnog značaja koji će doprineti boljem povezivanju Zapadnog Balkana.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana