Tekst objavljen: 24.06.2017 14:30        


Ministri zaduženi za telekomunikacije iz Srbije, BiH, Crne Gore i Makedonije postigli su dogovor da Evropskoj komisiji upute pismo o ukidanju rominga.

Srbija i komšije bez rominga?

Dogovor je postignut da se pošalje pismo u kome traže da se odluka o ukidanju rominga u zemljama Evropske unije proširi i na te četiri države.

Kako se navodi u saopštenju potpredsednika Vlade Srbije i ministra trgovine turizma i telekomunikacija Rasima Ljajića, u toku dana bi trebalo da se usaglase sadržaj i tekst pisma koje će biti upućeno potpredsedniku Evropske komisije za jedinstveno digitalno tržište Andrusu Ansipu.

Pismo će, pored Rasima Ljajića, potpisati ministar komunikacija i prometa Bosne i Hercegovine Ismir Jusko, ministar ekonomije Crne Gore Dragica Sekulić i ministar za informaciono društvo i administraciju Makedonije Damjan Mančevski.

Ministar Ljajić kaže da su se četiri ministra "bukvalno za pet minuta" telefonom dogovorili o realizaciji ove inicijative.

"Mi smo svesni da realizacija neće biti ni jednostavna, ni brza, ni laka, s obzirom na to da je i u okviru same Evropske unije usaglašavanje oko ukidanja rominga trajalo punih 10 godina. Mi smo sličnu inicijativu pokrenuli pre dve godine, ali ona tada nije prihvaćena. Ne treba ni sada stvarati prevelika očekivanja, ali smatramo da bi, kao zemlje u procesu pridruživanja, i naši građani trebalo da imaju benefite koje koriste i građani Evropske unije. Uostalom ova odluka važi i za zemlje koje nisu članice Evropske unije kao što su Norveška, Island i Linhenštajn", rekao je Ljajić.

On je podsetio da su upravo Srbija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora i Makedonija pre tri godine potpisale sporazum o međusobnom snižavanju cena rominga i da se zahvaljujući tom sporazumu već tri godine za redom postepeno snižavaju cene usluga rominga u četiri države regiona.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:
cena rominga roming u EU mobilni telefoni

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana