Tekst objavljen: 09.08.2015 10:58        


ZAGREB, 9. avgusta (Tanjug) - Za preduzetnike iz jugoistočne Evrope, Srbija je najomiljenije tržište za ulaganje i trgovinu, dok je Hrvatska, zajedno na Kosovom na začelju liste, objavio je hrvatski Tportal, pozivajući se na rezultate istraživanja "Biznis barometra".

Srbija najomiljenija za ulaganja, Hrvatska na začelju

Više od polovine ispitanih srpskih preduzetnika preporučilo bi svoju zemlju stranim ulagačima, dok bi Hrvatsku preporučila tek trećina hrvatskih ispitanika.

Ono što je zajedničko svim tržištima regiona je niska pravna sigurnost, a od toga svaki ozbiljan investitor - beži glavom bez obzira.

Kako je zaključeno, iako su direktna strana ulaganja za 40 odsto veća nego lani, Hrvatska i dalje ne privlači preduzetnike iz jugoistočne Evrope, a zanimljivo je da ni domaći preduzetnici ne bi svojim kolegama preporučili ulaganje u Hrvatsku.

Ostavi komentar


Pročitao/la sam i prihvatam uslove korišćenja




Povezane teme:

Kalkulator dozvoljenog minusa
Dozvoljeni minus
Nedozvoljeni minus
dana