PEKING, 21. aprila (Tanjug) - Više od trećina kupaca automobila marke "porše" u Kini su žene. Četvrtina ukupne proizvodnje automobila "porše" proda se u Kini, kaže portparol nemačke kompanije luksuznih automobila, na marginama Sajma automobila u Šangaju.
PEKING, 21. aprila (Tanjug) - Više od trećina kupaca automobila marke "porše" u Kini su žene.
Četvrtina ukupne proizvodnje automobila "porše" proda se u Kini, kaže portparol nemačke kompanije luksuznih automobila, na marginama Sajma automobila u Šangaju.
Spotski modeli sa dvoja vrata "911", "bokster" (Bokster) i "kajman" (Cayman) nisu toliko traženi u Kini, gde se proda osmina godišnje proizvodnje ovih modela, ostalo uglavnom ide na tržište SAD, Nemačke i Velike Britanije, prenose belgijski mediji.
Manja zainteresovanost Kineza za sportske modele, i preferiranje onih luksuznih, posebno "kajena" (Cayenne) i "makana" (Macan), koji su dobri za vožnju po vrućini, objašnjava se saobraćajnim gužvama u najmnogoljudnijoj zemlji sveta.
Ostavi komentar